Blog Yazıları

2023-07-07 Resim

Sucuklu Kaşarlı Yumurtalı Simit

Sizleri pratik ve kolay tariflerle buluşturmaya devam ediyoruz. Simitçi Dünyası lezzetlerini, evinizde sevdiklerinizle mi paylaşmak istiyorsunuz ya da kendinize bugün güzel bir o kadar da lezzetli bir sürpriz mi yapmak istiyorsunuz? Buyurun .. Devamını gör..

2023-07-07 Resim

Bayram Kahvaltıları Her Zaman Sıcak

Aileyle birlikte yapılan kahvaltıların tadı her zaman başkadır. Bayram kahvaltılarının tadıysa bambaşka. Bayram git gide yaklaşırken, mesafeleri tamamen kaldıracağımız, sevdiğimiz insanlarla buluşacağımız o kahvaltı için geri sayıma başladı .. Devamını gör..

2023-07-07 Resim

Evliya Çelebi’nin Seyahatnâmesi’nde Simit

Evliya Çelebi yalnızca Osmanlı İmparatorluğu’nun değil, dünyanın önde gelen gezginlerinden biri. Elli yılı aşkın süre Osmanlı topraklarını gezen ve gördüklerini Seyahatnâme adlı eserinde toplayan Çelebi’nin, Osmanlı Saray Mutfağı’nın vazgeç .. Devamını gör..

2023-07-07 Resim

Simitsiz Bir Dünya

Fırınlarda, sokak tezgahlarında ya da seyyar satıcılarda gördüğümüz simit, belki basit bir atıştırmalık ya da kahvaltılık olarak görülebilir. Fakat tarihte bir yeri olan bu Anadolu lezzeti, sadece düşünüldüğünden daha eski zamanlara dayanmı .. Devamını gör..

2023-07-07 Resim

Piknik Zamanı

Havalar güzel. Kendinizi kırlara, piknik alanlarına atmanın ve doğaya, yeşile karışmanın tam zamanı. Çünkü yaz demek piknik demek, yeşil demek, çiçek demek. .. Devamını gör..